16. leden v Praze

 16. leden 2013 byl mezinárodním dnem solidarity s Marií Alechinou. V Praze proběhl koncert skupiny Už jsme doma - vizta video:  

Petice na podporu žádosti Marie Alechiny o odklad výkonu trestu, podepisovaná na koncertě 16. ledna a následně předaná na Ruskou ambasádu: 

16. leden 2013 je dnem mezinárodní solidarity s Marií Alechinou.
V tento den bude soud v IK-28 v obci Berezniki/Perm rozhodovat, zda odloží Mariin výkon trestu než bude jejímu synovi 14 let.
V civilizovaném světě se nezavírají lidé za jejich názory a neposílají se na Sibiř. Tyto praktiky měly dávno skončit na smetišti dějin spojených s carstvím a sovětskou érou Gulagů.
Protestujeme proto již poněkolikáté proti samotnému nesmyslnému rozsudku nad členkami skupiny Pussy Riot jako takovému. Tento rozsudek považujeme za anachronický a barbarský.
Nicméně – když už je ruský president tak slabý a bojí se názorů několika mladých dívek a když už se státní moc snažíla jeho strach eliminovat nespravedlivým vězněním jeho kritiků, měla by tatáž moc mít alespoň tolik soucitu, aby netrestala zcela nevinné osoby, které s tím vším už vůbec nemohou mít něco společného, tj. malé děti obou vězněných.
Vyzýváme proto ruskou soudní moc a všechny, kdo s tím mají co dočinění, aby vyhověli žádosti Marie Alechiny o odklad výkonu trestu do doby, kdy jejímu synovi bude 14 let.

Miroslav Wanek, hudebník, skladatel, básník, nar. 1962

 

1 komentář:

  1. ATTENTION ALL ORGANISORS!!!

    We want some video footage of your action today! 1 minute max.

    The idea behind it, is to edit a video of this global event, that is to be distributed via freepussyriot.org, please e-mail freemariaalekhina@gmail.com

    Thank you and best of luck for today!

    OdpovědětVymazat